Przedszkolaki uwielbiają zabawę na przedszkolnym placu zabaw. Dlatego też dzieci z  grupy V korzystają z pięknej pogody. Przed wyjściem przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego zachowania się w czasie upału.

Zabawy na świeżym powietrzu z hula – hop, „Piknik” na kocyku, czy też puszczanie baniek mydlanych stanowią świetną alternatywę spędzenia czasu na placu przedszkolnym w upalne dni.

A w sali przedszkolnej stawiamy budowle z klocków, oraz chłodzimy się samodzielnie zrobionymi wachlarzami. Pamiętamy również o tym, by dużo pić!!

Małgorzata Gułaś

 

Przegląd  plastyczno – konstrukcyjny, na temat: Mój Komputer”:    poprzedzony został przeprowadzeniem cyklu zajęć: „Bezpieczny Internet”.                                  

 Dzieci poznały zasady prawidłowego i bezpiecznego korzystania z technologii komunikacyjno – informacyjnej.

W przeglądzie wzięło udział 23 dzieci .  Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz technicznymi  przy współudziale rodziców i nauczycieli. “Mali artyści” wykazali sie dużą pomysłowością i zdolnościami. Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzieciom zostały wręczone  upominki.                                                                                              

 Z prac plastyczno – technicznych została zorganizowana wystawa,  która stanowi piękną dekorację przedszkola.

Małgorzata Gułaś

 

Nasza grupa 6-latków dzielnie się spisała,

a w konkursach i zawodach zawsze udział brała.                         

 I w przedszkolnych wystąpieniach myśmy program swój dawali,

wierszem, tańcem i piosenką uroczystości uświetniali.

 Mamy dorobek w przedszkolu niech każdy w to uwierzy,

 a po wszystkich tych zmaganiach relaks nam się należy.

Lecz po wakacyjnej przerwie, gdy wypoczęci będziemy,

to naukę w pierwszej klasie z zapałem rozpoczniemy.!!!

 

Po całym roku wytężonej pracy, nadszedł czas słodkiego lenistwo. Mamy upragnione wakacje! Nikt chyba nie zasłużył na nie tak bardzo, jak nasi absolwenci. Dnia 17 czerwca, dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej „Leśne Ludki” żegnały przedszkole, aby po wakacjach rozpocząć kolejny etap edukacji.

Pięknie ubrani, z uśmiechami na twarzach, „Leśne Ludki” powitały zebranych rodziców dostojnym polonezem. Następnie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zachwytom, uśmiechom, wzruszeniom i oczywiście oklaskom nie była końca.

Zwieńczeniem naszej pożegnalnej uroczystości było rozdanie dyplomów.                                

 Zarówno nasi mali bohaterowie dnia, jak i ich niesamowici rodzice,                                          

otrzymali z rąk Pań Nauczycielek grupy V w pełni zasłużone dyplomy.  

Raz jeszcze gratulujemy naszym absolwentom.                                                                                 

Życzymy sukcesów na nowej, szkolnej drodze życia. A na najbliższe dni, samych słonecznych chwil i wspaniałych, wakacyjnych przygód!

Małgorzata Gułaś, Agnieszka Zborowska

 

Informacja dla Rodziców – PRZYPOMNIENIE

Dotyczy: opłat za czerwiec 2021

Serdecznie proszę Rodziców o dokonanie opłat za czerwiec  do 10. lipca 2021.

WAŻNE!!!!:

Wpłacone kwoty powinny odpowiadać dokładnie kwotom przekazanym Państwu sms-em w pierwszych dniach lipca – aby nie było NADPŁAT lub NIEDOPŁAT (prośba dotyczy wszystkich Rodziców a szczególnie Rodziców dzieci opuszczających naszą placówkę).

“LEŚNE LUDKI” żegnają przedszkole.
     ZAPROSZENIE
Kończą się nasze w przedszkolu chwile,
które już teraz wspominamy czule.
Lecz zanim nadejdzie rozstania czas-
Kochanych Rodziców zapraszamy do nas,
Bo z Wami chcemy pożegnać przedszkole
I z wielką radością pomyśleć o wakacjach i szkole.

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dzieci z grupy ,,LEŚNYCH LUDKÓW’’ odbędzie się                                                               

17 czerwca 2021r. o godz.15.00 w ogrodzie przedszkolnym.   Serdecznie zapraszamy.

DZIECI  I  PANIE  Z  GRUPY ,,LEŚNYCH LUDKÓW’’.

W sytuacji niesprzyjającej pogody, która utrudniałaby dzieciom występ na świeżym powietrzu, uroczystość odbędzie się wewnątrz przedszkola. Niestety wtedy zgodnie z zachowaniem aktualnie obowiązujących procedur bezpieczeństwa uroczystość wewnątrz przedszkola odbędzie się BEZ UDZIAŁU RODZICÓW.

Małgorzata Gułaś, Agnieszka Zborowska.

Nasze ,,Wiewióreczki” są bardzo pracowite! Nawet trudne zadania chętnie wykonują.Dzisiaj było to sadzenie kwiatów  .Najpierw same wsypały ziemię do skrzynek, posadziły sadzonki  kwiatów i podlały. Brawo ,,Wiewiórki “!
 
,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.” Paulo Coelho
 
Dzień Dziecka w grupie ,,Wiewiórki ”  dostarczył wszystkim wiele  emocji, radości i niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie informujemy, że Firma „Cukiernia Leśnych Ludków” zakończyła swoją działalność. Zebrane pieniądze w kwocie 564 zł  – zostały przekazane na konto fundacji SIEPOMAGA  na rzecz Mai Ziemichód, dziewczynki chorej na białaczkę.              Czasami tak niewiele trzeba, aby pomóc choremu, bezbronnemu dziecku, wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom z grupy V „Leśne Ludki”

Małgorzata Gułaś

 

„Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.”

                       Antoine de Saint – Exupére

W słoneczny, wtorkowy dzień, wszystkie dzieci z grupy V „Leśne Ludki” świętowały uroczyście                       i radośnie swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka.
W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas.                     W grupie V „Leśne Ludki” przygotowano wiele atrakcji. Sala została uroczyście przystrojone balonami i serpentynami. Posiłki tego dnia były podane elegancko, wytwornie i zawierały wiele przysmaków. Najwięcej radości przysporzyły dzieciom zawody sportowe na świeżym powietrzu! Konkurencje były przeróżne, wyścigi z woreczkiem na głowie, zabawa z kółkiem hula – hop, rzuty do celu, przejście przez tunel. Wyniki rozgrywek były przeróżne, raz wygrywała jedna drużyna, raz druga. Ostatecznie wygrały wszystkie dzieci, bo to przecież było ich święto i nikt nie mógł przegrać. Zawody sportowe zakończyła wesoła zabawa taneczna przy ulubionych piosenkach. Wszystkie dzieci z grupy V otrzymały prezenty z okazji swojego święta.

Małgorzata Gułaś

“Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

                                                                  Jan Paweł II.

“Pierwszy czerwca to szczególny dzień dla wszystkich Dzieci. W grupie BIEDRONEK nie zabrakło w tym pięknym dniu zabawy i uśmiechu. Atrakcji nie było końca!  To był cudowny dzień przepełniony radością i uśmiechem !”

 

Galeria

Galeria

Archiwa

BIP przedszkola