Zabawy z chustą animacyjną

Zabawy z chustą animacyjną zachęciły wszystkie dzieci do wspólnej wesołej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość rozwijania świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej.

Owocowy zawrót głowy

Miniony tydzień w grupie Wiewiórek upłynął pod hasłem „Dbam o zdrowie”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania oraz znaczenie ruchu dla organizmu człowieka. W ramach omawianej tematyki dzieci przygotowały wspólnie kolorowe koreczki owocowe . Po rozmowie na temat wyglądu owoców, rozpoznaniu ich, wszystkie dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy. Każdy przedszkolak wkładał sobie do miseczki obrane i pokrojone owoce.  Następnie rozpoczęła się degustacja sałatki. Wszystkim dzieciom bardzo smakowała. Było pysznie, kolorowo i zdrowo! 

Barbara Bartnik, Marta Wrona

 

 

W poniedziałek 27 listopada przyjechała do nas niezastąpiona Pani Marta, która przywiozła ze sobą wyjątkowe zwierzątko, jakim był jeż. Dzieci poznały budowę jeża, a także środowisko w jakim żyje, jakie ma zwyczaje, co je, gdzie śpi… Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania z Panią Martą i kolejnym zwierzątkiem… A kto to będzie? Śledźcie stronę i zobaczycie sami! 🙂

We wtorek 28 listopada mieliśmy niesamowitą przyjemność wysłuchać bajki o Kubusiu Puchatku – w dwóch językach, polskim oraz angielskim. Dzieci podczas słuchania bajki miały okazję poznać angielskie nazwy bohaterów a także kolorów występujących w książce. A czytanie zawdzięczamy uczennicom oraz nauczycielce angielskiego z pobliskiej Szkoły nr 23 w Lublinie, dziękujemy i do zobaczenia!

24 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. 

  

We wtorek 21 listopada odbyły się warsztaty, które poprowadziła Pani z Fundacji Czysta Ziemia – fundacja na rzecz walki z odpadami. Dzieci dowiedziały się jak można chronić ziemię przed zanieczyszczeniem, a przede wszystkich co zaliczamy do urządzeń elektrycznych, opowiedziały jakie urządzenia posiadają w domu. Przedszkolaki starały się scharakteryzować elektrośmieci oraz recykling. Każde dziecko po odbytych warsztatach otrzymało dyplom oraz kolorowankę.

 

 

 

Dnia 17 listopada odbyła się pogadanka z policjantem. Pan policjant opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na ulicy oraz w miejscach publicznych, a także zaprezentował strój oraz wyposażenie policjanta.

Dnia 15 listopada 2023r. odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt. “Dzień Niepodległości”. Podczas jego trwania dzieci poznaly kolejny instrumet puzon oraz słuchały patriotycznych pieśni. Otrzymały krótką lekcję historii Polski a także dumnie odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Anna Wierzyńska

Kolejne tygodnie mijają a nasze przedszkolaki w każdy piątek dzielnie ćwiczą z ISS kształtując swoją sprawność fizyczną a przede wszystkim świetnie się bawiąc, zobaczcie sami!

 

Dzisiaj wielka jest rocznica

 Jedenasty Listopada

Tym co zmarli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa.

 

11 listopada to bardzo ważna data w historii Polski.  

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. 

W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Z okazji Święta Niepodległości w naszym przedszkolu 10 listopada odbyła się uroczystość.

Przedszkolaki z grupy “Leśne Ludki” przedstawiły patriotyczny montaż słowno – muzyczny.

O godzinie 11.11 wszystkie dzieci  wspólnie odśpiewały 4 zwrotki ,, Mazurka Dąbrowskiego ’’ w ramach akcji MEiN ,, Szkoła do hymnu” .

 Celem akcji było zachęcenie dzieci do uczczenia Święta Niepodległości oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. 

 Już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu:

-miłości do Ojczyzny

-szacunku do symboli narodowych

Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń i przybliżyła wszystkim wydarzenia z historii Polski.  

Zaangażowanie naszych przedszkolaków w dzisiejszą uroczystość daje nam nadzieję na to, że wyrosną oni na prawdziwych patriotów, przywiązanych do swojej Ojczyzny i ziemi rodzinnej.   

 

                                                                                                    Agnieszka Zborowska

                                                                                                     Anna Lato

Galeria

Galeria

Archiwa

BIP przedszkola