„Orzeszki wiewiórki” – zabawa matematyczna

Dnia 22. 11. 2017 r. w grupie „Wiewiórki” odbyły się zajęcia z zakresu edukacji matematycznej. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności klasyfikowania ze względu na wielkość (mały, duży, większy, mniejszy) oraz porównywanie liczebności przedmiotów w zakresie 5 (tyle samo, więcej, mniej, mniej o jeden, więcej o jeden) a także porządkowanie przedmiotów według wzrastającej liczebności.

Podczas zajęć wykorzystane były różnorodne pomoce:

Maskotka i sylwety wiewiórek, drzewo z dziuplą, pięć koszyków oznaczonych emblematami i orzechami wewnątrz (włoskie i laskowe),

orzechy laskowe po 5 dla każdego dziecka, wycięte rączki z materiału plastycznego, po 25 sztuk w kolorach: (pomarańczowy, czerwony, żółty, zielony, niebieski), dziadek do orzechów, krążki jako podkładki, cztery obręcze, opaski na głowę -wiewiórki, kartony z zaznaczonymi konturami: (serce, słońce, choinka, kwiatek), emblematy na bluzeczki w kolorach; (czerwony, żółty, zielony, niebieski), pomarańczowe bluzki (25 sztuk), wesołe i smutne wiewiórki, karty pracy dla każdego dziecka, wiersze, zagadka, piosenki.

Wiewiórki wykazały się zdyscyplinowaniem, umiejętnością reakcji na umówione sygnały oraz znajomością liczenia, porównywania i porządkowania przedmiotów podczas pracy indywidualnej, zespołowej i z całą grupą. Pochwały i podziękowania złożyła dzieciom również pani Dyrektor obecna na zajęciu. GRATULUJEMY! 

Jadwiga Szumska

 

 

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola