Drodzy Rodzice,

25 Listopada 2021 roku (czwartek) w naszym Przedszkolu będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to niezwykłe wydarzenie niosące ze sobą uśmiech oraz radość, którą chcemy zaprosić w skromne progi sal przedszkolnych.

  Z racji utrzymującego się stanu epidemii ( COVID-19 ) – na potrzeby wyjątkowego wydarzenia w ramach

Światowego Dnia Pluszowego Misia – prosimy o przyniesienie ręcznika oraz czterech gumek recepturek.

25 Listopada każda z grup wykona misia, którego zabierze do domu.

Ręcznik (rozmiarów około 80×60 cm) oraz cztery gumki recepturki prosimy o przyniesienie do przedszkola w podpisanych woreczkach do 23.11- wtorek ( obowiązkowa kwarantanna).

Trochę historii :  „ Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki. Istnieją różne wersje początku powstania pluszowej zabawki. Jedna z popularniejszych podaje, że historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udał się na polowanie. Po kilku godzinach łowów, jeden z towarzyszy Roosvelta postrzelił małego niedźwiadka, którego zaprowadził do prezydenta. Teodor Roosvelt spojrzawszy na wystraszone zwierzątko postanowił uwolnić niedźwiadka. W niedługim czasie zostały wyprodukowane pluszowe niedźwiadki o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta Teodora Roosvelta w produkcji pluszowych niedźwiadków. W ciągu kliku lat Morris Mitchom stał się potentatem i właścicielem firmy „Ideal”, jednej z największych firm produkujących pluszowe misie. „ Po więcej informacji zapraszamy na stronę  https://bimkal.pl/kalendarz/swiatowy-dzien-pluszowego-misia

                                                                                                          Katarzyna Dziekan

                                                                                                          Klaudia Radomska

 

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola