Korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody, w czwartek 24.10.2019r. dzieci z grupy ,,Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Przedszkolaki wyruszyły autokarem tuż po śniadaniu. Ogród Botaniczny przywitał dzieci malowniczym, jesiennym krajobrazem , bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Piękna słoneczna pogoda oraz malownicze ukształtowanie terenu sprawiły, że spacer alejkami był prawdziwą przyjemnością ( dzieci mogły poczuć szelest suchych liści pod stopami i podrzucając liście do góry ,,wyczarować” kolorowy jesienny deszcz liści). Podczas wycieczki przedszkolaki zdobyły wiadomości na temat czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedziały się , czemu służą tabliczki przy roślinach i skąd może pochodzić roślinność w ogrodzie botanicznym. Podziwiały różnorodne gatunki roślin, rozpoznawały znajome gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Odwiedziły szklarnię, w której zgromadzono rośliny pochodzące z klimatu tropikalnego i subtropikalnego (np. kaktusy, agawy, aloesy). Egzotyczne rośliny wywarły na przedszkolakach niezwykłe wrażenie. 
     Celem wycieczki było stworzenie  warunków do bliskiego, bezpośredniego kontaktu dzieci z magicznym światem przyrody, uwrażliwieniem na jej piękno i potrzebę ochrony.
Najważniejsze , że wycieczka była udana i dostarczyła niezapomnianych wrażeń a przedszkolaki wróciły szczęśliwe i  zadowolone. 
 
   Agnieszka Zborowska

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola