W piątek 25.10.2019r. przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki” udały się na wycieczkę do II Komisariatu Policji przy ul.Walecznych 1 w Lublinie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów , zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa: unikanie kontaktów z nieznajomymi; unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach; unikanie niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz poznanie sposobów radzenia sobie, gdy się już pojawią; pamiętanie o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.
Na miejscu serdecznie przywitali nas panowie : asp. Adam Szykuła i asp. Mirosław Petruk , którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazane wiadomości.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pomieszczenia w których pracują policjanci. W trakcie opowiadania o swojej pracy panowie policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty wykorzystywane w codziennej pracy. Odważne przedszkolaki mogły nawet założyć kajdanki, przymierzyć kamizelkę policyjną oraz maskę przeciwgazową. Duże wrażenie wywarło na dzieciach pomieszczenie z lustrem weneckim, które wykorzystywane jest podczas przesłuchań. Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie odblaskową opaskę na rękę i słodki poczęstunek. Wizyta na komisariacie dostarczyła dzieciom niecodziennych wrażeń; kilku chłopców zadeklarowało nawet , że w przyszłości wybiorą zawód policjanta.
                                    Agnieszka Zborowska

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola