Z przyjemnością informuję, że grupa „Leśne Ludki” będzie reprezentowała Przedszkole nr 13 w Lublinie w projekcie „Przedsiębiorcze Dzieciaki 2021″. Jest to cykl działań o tematyce rozwoju gospodarczego Lublina i edukacji przedsiębiorczości. Organizatorem jest Urząd Miasta Lublin oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS.

Projekt będzie realizowany od lutego do czerwca 2021 r.

Główne cele projektu:

  • Kształtowanie u dzieci kluczowych kompetencji w zakresie wybranych cech definiujących pojęcie „przedsiębiorczości”, jako postawy umożliwiającej spełnianie własnych marzeń.
  • Inspirowanie dzieci do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji.
  • Propagowanie kultury innowacyjności i przedsiębiorczości.
  • Promocja gospodarczego wizerunku Lublina.

 

W ramach projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” zostanie przeprowadzony cykl warsztatów. Każdy cykl składa się z pięciu tematycznych spotkań:

  1. „Zapoznanie z Koziołkiem Biznesmenem”
  2. „Trudne pojęcie – przedsiębiorczość”
  • „Moja pasja, talent”
  1. „Wizyta w firmie”
  2. „Zakładamy własną firmę – eksperyment”

Na potrzeby zajęć z dziećmi wykorzystywana będzie postać biznesowego Koziołka, który będzie towarzyszył dzieciom przez okres realizacji projektu       w przedszkolu. Efekty projektu zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego, które odbędzie się w czerwcu 2021 roku. Wezmą w nim udział wybrane dzieci i nauczyciele realizujący projekt, przedstawiciele dyrekcji placówek oświatowych, przedstawiciele Urzędu Miasta, Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS oraz lubelskie firmy i osoby działające w sektorze kreatywnym.

 

Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona

                 z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Małgorzata Gułaś

 

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola