W poniedziałek 7 grudnia 2015 r. dzieci z grupy Leśnych Ludków miały możliwość uczestniczenia w niezwykłym widowisku muzycznym.

Z okazji dnia Świętego Mikołaja Filharmonia im. H. Wieniawskiego przygotowała dla małych słuchaczy szczególny prezent – dzieło pt. “Leśna Kapela. Opera dziecięca w 3 aktach i 4 odsłonach”. Kompozycja Lidii Kośmińskiej (libretto) i Aleksandra Bryka (muzyka) to dzieło szczególne będące pierwszą w Polsce operą przeznaczoną dla dzieci, z myślą o dzieciach i dla dzieci pisaną.

Utwór wprowadził słuchaczy w magiczny świat przyrody, gdzie pod maską flory i fauny ukryte zostały ludzkie charaktery. Ten świat marzeń został przez twórców umieszczony w Kumowej Dolinie – pięknym lesie znajdującym się nieopodal Chełma.

“Leśna Kapela” to pełna humoru, werwy i pięknych wzruszeń opowieść zarówno dla najmłodszych adeptów sztuki muzycznej, jak i prawdziwych melomanów.

Nasze przedszkolaki były bardzo zadowolone z wyjazdu do Filharmonii. Szczególnie ucieszyła ich możliwość bliskiego podejścia do aktorów – bohaterów przedstawienia i wykonania z nimi zdjęcia.

Była to dla nich ciekawa i pouczająca lekcja sztuki. Zetknięcie się ze Światem artystycznym wzbogaciło dzieciaki o niepowtarzalne przeżycia.

IMGP8410a IMGP8415a 

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola