Korzystając z zaproszenia w dniu 28 IX 2017 r. wybraliśmy się w odwiedziny do Przedszkola nr. 50 . Nauczycielki z tego przedszkola wspólnie z dziećmi przygotowały happening na temat „Bezpieczna droga do przedszkola” w którym wzięły udział dzieci z różnych przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Nasze dzieci z grupy „Leśnych Ludków” wyposażone w kamizelki odblaskowe i akcesoria związane z bezpieczeństwem takie jak: znaki drogowe, brały aktywny udział w tym przedsięwzięciu .

Przy eskorcie Policji i Straży  Miejskiej , ulicami Kalinowszczyzny , dzieci pomaszerowały w „Odblaskowym Korowodzie”. Napotkanych pieszych obdarowaliśmy serduszkami z wypisanym hasłem dotyczącym bezpieczeństwa na drodze oraz odblaskowymi misiami .

Z piosenką na ustach wróciliśmy do Przedszkola nr 50 na teren ogrodu .Dzieci podziwiały występy gospodarzy .

Na terenie ogrodu rozmieszczone były punkty edukacyjne takie jak: zachowaj bezpieczeństwo na drodze, samochód Straży Miejskiej, karetka pogotowia, samochód policji, samochód strażacki, punkt udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich zabawach proponowanych przez gospodarzy dzieci chętnie brały udział oraz zwiedziły samochody różnych służb. Były bardzo zainteresowane samochodem policji oraz duże emocje wzbudził samochód strażacki. Strażacy zaprezentowali nowoczesny sprzęt w który wyposażone są samochody .Na zakończenie strażacy polewali w górę wodą aż ukazała się tęcza. Trochę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy na obiad do przedszkola .

Zofia Kluziak

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola