“Przedszkolaki dla Wolności” – pod tym hasłem 09. 11. 2018 r. w Parku Naukowo – Technologicznym odbyła się uroczysta gala z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na którą zaproszonych było wiele gości z Prezydentem Lublina dr Krzysztofem Żukiem na czele. 

W organizację zaangażowały się wszystkie lubelskie przedszkola. Nasze przedszkole było współorganizatorem wystawy tematycznej pt. ” 100 lat Polskiego Sportu”. Tło stanowiska stanowiła wystawa zdjęć “100 gwizd sportu na 100 lecie Niepodległości”, przedstawiająca wybitne postaci polskiego sportu na przestrzeni ostatnich stu lat. Do bezpośredniej ekspolacji dzieci zorganizowana została gablota współczesnych i historycznych eksponatów związanych ze sportem (piłki, rękawice bokserskie, rakiety do tenisa, kombinezon i kask żużlowców itp. ), trofeów oraz gadżetów polskiego kibica (szaliki, nakrycia głowy, itp.).

Dzieci odwiedzające stoisko mogły wykazać się wiedzą na temat różnych dyscyplin sportowych w trakcie rozwiązywania losowanych zagadek – poprawne odpowiedzi odsłaniały kolejne nakrywki , z pod których wyłaniała się postać znanego sportowca. Ponadto zorganizowane zostały mini konkurencje sportowe , takie jak: wyścigi w trój – spodniach i na wielkich stopach, gry zręcznościowe indywidualne i zespołowe oraz edukacyjne karty z zadaniami dotyczącymi wydarzeń z życia zawodowego i i sukcesów znanych sportowców. W zabawach dzieci były wspierane przez zawodowych koszykarzy Startu Lublin. Zwycięzcy konkursów, jak i inni odwiedzający naszą wystawę, mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na podium z medalem lub pucharem sportowym. Dzieci opuszczając stoisko otrzymywały pamiątkowe kolorowanki z wizerunkiem znanego polskiego sportowca.

Koordynatorkami były  nauczycielki Pani Barbara Zelent – Lipińska i Pani Agnieszka Zborowska. Serdecznie gratulujemy efektów.

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola