DZIEŃ JABŁUSZKA.
Żółte, zielone, czerwone, 
okrągłe i pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące.
JABŁKO pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek!
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!
 
 
W środę 28 listopada 2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Święto jabłka”. W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w ogólnoprzedszkolnej uroczystości , której celem było przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania jabłek ze względu na ich walory zdrowotne i wartości odżywcze zgodnie z założeniami realizowanego w naszym przedszkolu programu ,,Szkoła promujaca zdrowie”.
 
 
Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności  podczas tańców, recytowania wierszyków i śpiewania piosenek przygotowanych specjalnie na tę uroczystość. Dzieci  z zaciekawieniem wysłuchały historyjki o tym ,,Jak powstają jabłka” oraz obejrzały edukacyjny film przyrodniczy ,, Od kwiatu do owocu”. Wspólnie zastanawiały się nad różnorodnością zastosowań jabłka i wymieniały różne potrawy w których można wykorzystac ten owoc. W dalszej części przedszkolaki bez trudu rozwiązywały przygotowane dla nich zadania i odpowiadały na pytania quizu ,,Co wiemy o jabłkach?”. Nagrodą za poprawne wykonanie zadania była porcja szarlotki, kubeczek soku jabłkowego lub  naturalny i zdrowy chips jabłkowy (do wyboru).
Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą  ruchową przy piosence ,,Robimy sobie sok”.
 
Smacznym dopełnieniem jabłkowego święta był stoliczek pełen przysmaków z jabłek ustawiony w szatni . Każdy mógł poczęstować się sokiem jabłkowym, ciastem, musem , suszonymi jabłkami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci z grupy ,,Wiewiórki” a szczególnie mamie Julci, mamie Monisi i mamie Marysi  za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku i  przygotowanie jabłkowych przysmaków. 
 
Agnieszka Zborowska 

 
 
 
Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola