PODSUMOWANIE KONKURSU ,, Okładka mojej ulubionej bajki ”.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w grudniu 2022r. w naszym przedszkolu został zorganizowany międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod tytułem
,, Okładka mojej ulubionej bajki”
Cele konkursu:
W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 72, z Przedszkola nr 63, z Przedszkola nr 44, z Przedszkola nr 13 oraz z oddzialu ,,0’’ przy SP nr 46. Łącznie na konkurs wpłynęły 24 prace wykonane techniką dowolną w formie płaskiej. Prace były oceniane przez komisję konkursową, która brała pod uwagę: samodzielność wykonanej pracy, zgodność pracy z tematyką konkursu oraz walory estetyczne.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE
Zosia T. lat 5 ,,Czerwony Kapturek ” – Przedszkole nr 72
Ania M. lat 5 ,, Czerwony Kapturek ” – Przedszkole nr 13
II MIEJSCE
Wojtuś Cz. lat 5 ,, Plastusiowy pamiętnik ” – Przedszkole nr 63
III MIEJSCE
Julia J. lat 4 ,,Minionki” – Przedszkole nr 44
WYRÓŻNIENIA
Natalia Sz. Lat 6 ,,Miś Uszatek – prezent pod choinką ” – Przedszkole nr 72
Szymon M. lat 4 ,, Aniołkowo” – Przedszkole nr 72
Oliwia P. lat 6 ,, Czerwony Kapturek ” – Przedszkole nr 13
Jagoda P. lat 3 ,, Księżniczka Zosia” – Przedszkole nr 13
Ze względu na różnorodność i walory estetyczne prac konkursowych jury postanowiło, że wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek.
Prace będą wyeksponowane w holu przedszkola do końca stycznia.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.
Anna Wierzyńska
Agnieszka Zborowska
Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
Czytajmy dzieciom książki, pokazujmy kolorowe ilustracje, rozmawiajmy o przeczytanej treści , tłumaczmy niezrozumiałe słowa, odpowiadajmy na zadawane przez dziecko pytania.
Okres przedszkolny to dla dziecka, rodziców i nauczycieli wspaniały czas na wspólne czytanie. Można zauważyć jak stopniowo nasz mały słuchacz coraz więcej rozumie i aktywnie wyraża swoje upodobania. To czas, gdy wraz z mową pojawiają się pierwsze, czasami zaskakujące pytania, a bohaterowie ulubionych książek często „uczestniczą” w zabawach wymyślanych przez dziecko. Są książki, do których w tym czasie na życzenie dziecka, powracamy wielokrotnie, bo właśnie ta, a nie inna historia jest tak dla niego fascynująca.
Czytanie kilkulatkowi to także:
Wspólne czytanie może pomagać w wychowaniu dziecka. W książkach znajdujemy często fragmenty, które mogą posłużyć jako rozwiązania konkretnych sytuacji, z którymi dziecko styka się w życiu. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce zachowania. Dla rodziców i nauczycieli to bezcenna pomoc w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków dziecka.
Anna Wierzyńska
Agnieszka Zborowska