Pięcioro dzieci 6- letnich z naszego Przedszkola zostało objętych miejskim Programem powszechnej nauki pływania “Lubelskie Pływające Przedszkolaki”.

Program współorganizowany jest przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się raz w tygodniu na basenie Szkoły Podstawowej nr 23.

W czwartek 1 grudnia 2022r. dzieci odebrały wyprawki z rąk Pana doktora Krzysztofa Żuka – Prezydenta naszego miasta. Na uroczystości byli obecni m.in. Pan Mariusz Banach – Wiceprezydent do spraw Oświaty, Pani Ewa Dumkiewicz – Sprawka – Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania oraz Pan Mariusz Siembida – polski pływak, specjalista stylu grzbietowego.

Wyprawki do nauki pływania ufundowali: MPWiK oraz LPEC. Wspomniany program nie tylko pomaga dzieciom zdbywać pierwsze kroki na pływalni, ale także ukazuje im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęca je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Twórcy programu liczą również na odkrycie pływackich talentów.

Violetta Kowalik

Dyrektor Przedszkola nr 13

Galeria
Galeria
Archiwa
BIP przedszkola